Raymore-Peculiar High School                                HY-TEK's Meet Manager
                 Raymore-Peculiar MS XC Invitational - 10/9/2013                  
                     Middle School Cross Country Invitational                     
                    Raymore-Peculiar XC Course - Peculiar, MO                     
                               Last Completed Event                               
 
Event 6  Boys 1.5 Mile Run CC A Team
==================================================================================
    Name                    Year School                  Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Burnett, Ben               8 Summit Lakes            3:29.6    8:26.00    1   
  2 Ewer, Jacob                7 Kearney                 3:31.3    8:29.90    2   
  3 Felz, Brett                8 Ray-Pec East            3:34.5    8:37.80    3   
  4 Edwards, Evan              8 Platte County           3:35.0    8:39.00    4   
  5 Vasquez, Vincent           7 Yeokum                  3:35.1    8:39.20    5   
  6 Letcher, Jackson           7 Platte County           3:36.3    8:42.00    6   
  7 Cordova, Keegan            7 Platte County           3:37.6    8:45.20    7   
  8 Perkins, James             7 Summit Lakes            3:38.0    8:46.20    8   
  9 Finch, Dylan               8 Raytown Central         3:38.3    8:47.00    9   
 10 Wilson, Riley              8 Pleasant Lea            3:38.7    8:47.80   10   
 11 Marshall, Mason            7 Kearney                 3:38.9    8:48.30   11   
 12 Harris, Evan               7 Summit Lakes            3:39.2    8:49.10   12   
 13 King, Jacob                7 Summit Lakes            3:39.3    8:49.30   13   
 14 Stark, Caleb               8 Kearney                 3:40.3    8:51.60   14   
 15 Miryal, Lakol              8 Platte County           3:40.9    8:53.10   15   
 16 Johnson, Mac               8 Ray-Pec East            3:41.0    8:53.30   16   
 17 Flood, Ryan                8 Liberty                 3:41.5    8:54.50   17   
 18 Estes, Gabriel             8 Summit Lakes            3:42.4    8:56.90   18   
 19 Gatti, Jack                7 Campbell                3:43.7    9:00.00   19   
 20 Balsman, Andrew            7 Summit Lakes            3:44.7    9:02.30   20   
 21 Henry, Ethan               8 Pleasant Lea            3:44.9    9:02.80   21   
 22 Jennings, Sam              8 Pleasant Lea            3:45.1    9:03.40   22   
 23 Burt, Austin               8 Warrensburg             3:45.3    9:03.90        
 24 Reis, Matt                 8 Campbell                3:45.4    9:04.10   23   
 25 Reis, Drew                 8 Campbell                3:46.0    9:05.40   24   
 26 Figge, Josh                8 Ray-Pec East            3:46.1    9:05.70   25   
 27 Bonham, Peyton             8 Kearney                 3:46.3    9:06.20   26   
 28 Bronson, Brandon           8 Campbell                3:46.7    9:07.10   27   
 29 Wolfe, Austin              8 Kearney                 3:46.8    9:07.30   28   
 30 Mitchell, Andrew           8 Pleasant Lea            3:47.1    9:08.10   29   
 31 Hammer, Caleb              8 Campbell                3:47.8    9:09.70   30   
 32 Fothergill, Kaiden         7 Campbell                3:48.3    9:11.10   31   
 33 Gaunt, Rhys                8 Summit Lakes            3:48.7    9:11.90   32   
 34 Fiorello, Nick             8 Bridger                 3:49.3    9:13.50   33   
 35 Manning, Nathan            8 Warrensburg             3:49.4    9:13.70        
 36 Keys, Brady                7 Kearney                 3:49.5    9:14.00   34   
 37 Nelson, Jaden              8 Kearney                 3:50.1    9:15.40   35   
 38 Palmer, Colton             7 Warrensburg             3:51.1    9:17.70        
 39 Lightfoot, KC              8 Pleasant Lea            3:51.2    9:18.10   36   
 40 Grubbs, Tony               8 Christ Prep             3:51.4    9:18.40        
 41 Dumas, Trey                8 Bingham                 3:51.4    9:18.60        
 42 Schoenemann, Joey          8 Ray-Pec East            3:51.6    9:18.90   37   
 43 Hall, Jake                 8 Liberty North           3:53.2    9:22.90   38   
 44 Upham-Tubbs, Logan         8 Liberty                 3:53.6    9:23.80   39   
 45 Thimesh, Marcus            7 Bridger                 3:53.8    9:24.20   40   
 46 Bauer, Ray                 8 Raytown                 3:53.8    9:24.40   41   
 47 McDonald, Shawn            8 Ray-Pec East            3:53.9    9:24.60   42   
 48 Bjustrom, Nick             8 Platte County           3:54.9    9:26.90   43   
 49 Dick, Nolan                8 Ray-Pec East            3:55.3    9:27.90   44   
 50 Goertz, Aidan              7 Christ Prep             3:55.7    9:28.80        
 51 Hickman, Chase             8 Liberty North           3:56.0    9:29.50   45   
 52 Lee, Dawson                8 Yeokum                  3:57.2    9:32.50   46   
 53 Anderson, Parker           8 Campbell                3:57.4    9:32.90   47   
 54 Luna, Isreal               8 Yeokum                  3:57.6    9:33.50   48   
 55 Gibson, Camron             8 Ray-Pec East            3:58.0    9:34.50   49   
 56 Binnicker, Justin          7 Bridger                 3:58.6    9:36.00   50   
 57 Whitman, Tristan           8 Yeokum                  4:01.3    9:42.50   51   
 58 Olsen, Andrew              7 Bridger                 4:02.0    9:44.20   52   
 59 Bettis, Tom                8 Raytown                 4:02.7    9:45.80   53   
 60 Mabry, Jordan              8 Pioneer Ridge           4:03.1    9:46.70        
 61 Idoni, Bryce               8 Bridger                 4:03.3    9:47.30   54   
 62 Wilcock, Derek             8 Liberty                 4:03.5    9:47.70   55   
 63 Peters, Tayler             8 Raytown Central         4:03.6    9:48.00   56   
 64 Loveland, Fenton           8 Raytown Central         4:03.8    9:48.50   57   
 65 Carpenter, Deja            7 Raytown                 4:04.7    9:50.70   58   
 66 Costiable, Andrew          8 Yeokum                  4:06.3    9:54.50   59   
 67 Davis, Tyler               8 Liberty                 4:06.8    9:55.60   60   
 68 Nazworthy, Joshua          7 Pleasant Lea            4:08.0    9:58.50   61   
 69 McKenna, Eion              8 Liberty North           4:09.1   10:01.20   62   
 70 Davis, Ethan               8 Liberty North           4:10.0   10:03.30   63   
 71 Larson, Adam               8 Liberty North           4:10.5   10:04.60   64   
 72 Ferrand, Anthony           7 Platte County           4:10.8   10:05.40   65   
 73 VunCannon, Andrew          8 Pioneer Ridge           4:12.4   10:09.20        
 74 Costiable, Matthew         7 Yeokum                  4:12.8   10:10.20   66   
 75 Reinsch, Frank             8 Platte County           4:13.3   10:11.30   67   
 76 Maravilla, Jose            7 Bingham                 4:14.2   10:13.60        
 77 Mendoza, Jose              8 Pioneer Ridge           4:16.2   10:18.30        
 78 Eaton, Ethan               8 Liberty North           4:16.4   10:18.90   68   
 79 Brown, Jacob               8 Pleasant Lea            4:17.0   10:20.40   69   
 80 Paredes, Victor            7 Grandview               4:17.9   10:22.50   70   
 81 Stafford, Austin           8 Pioneer Ridge           4:18.2   10:23.30        
 82 Heston, Tyler              8 Liberty North           4:20.7   10:29.20   71   
 83 Ruiz, Neftali              7 Raytown Central         4:20.9   10:29.70   72   
 84 Peve, Richard              8 Raytown                 4:21.2   10:30.40   73   
 85 Guzan, Thomas              7 Grandview               4:22.1   10:32.60   74   
 86 Finn, Declan               8 Liberty                 4:22.5   10:33.60   75   
 87 Jantzen, Erik              7 Bridger                 4:22.6   10:33.80   76   
 88 Gifford, Max               8 Liberty                 4:22.8   10:34.20   77   
 89 Gichui, Dayrl              8 Liberty                 4:23.1   10:35.10   78   
 90 Koehler, Bobby             7 Raytown Central         4:23.9   10:36.90   79   
 91 Yarbough, Jermaine         7 Grandview               4:24.2   10:37.70   80   
 92 Parker, JJ                 8 Grandview               4:27.0   10:44.50   81   
 93 Peve, Jeff                 7 Raytown                 4:28.2   10:47.30   82   
 94 Wright, Tyson              7 Grandview               4:34.1   11:01.60   83   
 95 Jones, Connor              7 Bingham                 4:34.4   11:02.40        
 96 Burton, Evan               8 Yeokum                  4:37.0   11:08.50   84   
 97 Spor, Joe                  7 Bridger                 4:42.8   11:22.50   85   
 98 Druen, Sakoda              7 Grandview               5:22.0   12:57.30   86   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Summit Lakes                 52    1    8   12   13   18   20   32           
      Total Time:    43:47.50                                                     
         Average:     8:45.50                                                     
   2 Platte County                75    4    6    7   15   43   65   67           
      Total Time:    44:26.20                                                     
         Average:     8:53.24                                                     
   3 Kearney                      81    2   11   14   26   28   34   35           
      Total Time:    44:23.30                                                     
         Average:     8:52.66                                                     
   4 Pleasant Lea                118   10   21   22   29   36   61   69           
      Total Time:    45:20.20                                                     
         Average:     9:04.04                                                     
   5 Campbell                    123   19   23   24   27   30   31   47           
      Total Time:    45:26.30                                                     
         Average:     9:05.26                                                     
   6 Raymore-Peculiar East       123    3   16   25   37   42   44   49           
      Total Time:    45:20.30                                                     
         Average:     9:04.06                                                     
   7 Yeokum                      209    5   46   48   51   59   66   84           
      Total Time:    47:22.20                                                     
         Average:     9:28.44                                                     
   8 Bridger                     229   33   40   50   52   54   76   85           
      Total Time:    47:45.20                                                     
         Average:     9:33.04                                                     
   9 Liberty                     246   17   39   55   60   75   77   78           
      Total Time:    48:35.20                                                     
         Average:     9:43.04                                                     
  10 Liberty North               272   38   45   62   63   64   68   71           
      Total Time:    49:01.50                                                     
         Average:     9:48.30                                                     
  11 Raytown Central             273    9   56   57   72   79                     
      Total Time:    49:30.10                                                     
         Average:     9:54.02                                                     
  12 Raytown                     307   41   53   58   73   82                     
      Total Time:    50:18.60                                                     
         Average:    10:03.72                                                     
  13 Grandview                   388   70   74   80   81   83   86                
      Total Time:    53:18.90                                                     
         Average:    10:39.78                                                     

 Raymore-Peculiar High School                                HY-TEK's Meet Manager
                 Raymore-Peculiar MS XC Invitational - 10/9/2013                  
                     Middle School Cross Country Invitational                     
                    Raymore-Peculiar XC Course - Peculiar, MO                     
                               Last Completed Event                               
 
Event 4  Boys 1.5 Mile Run CC B Team
==================================================================================
    Name                    Year School                  Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Webster, Kallen            8 KC East Christian       3:33.9    8:36.30    1   
  2 Sandy, Jacob               8 Oak Grove               3:47.0    9:07.80    2   
  3 Smith, Austyn              7 Osage Trail             3:48.3    9:11.10    3   
  4 Duff, Brody                8 Kearney                 3:50.1    9:15.30    4   
  5 Banks, Chris               8 Summit Lakes            3:50.3    9:15.80    5   
  6 Lumbard, Nicholas          7 Summit Lakes            3:50.7    9:16.90    6   
  7 McLaughlin, Cade           8 Osage Trail             3:50.9    9:17.40    7   
  8 Kennedy, Daylin            8 Harrisonville           3:51.0    9:17.60    8   
  9 Gonzalez, Colton           8 Summit Lakes            3:51.3    9:18.30    9   
 10 Engle, Joshua              8 Pleasant Lea            3:54.5    9:26.00   10   
 11 Geoghegan, Alex            8 Summit Lakes            3:54.6    9:26.30   11   
 12 Spann, Corey               7 Campbell                3:56.5    9:30.70   12   
 13 Eidson, Jake               8 Campbell                3:56.7    9:31.20   13   
 14 Kendall, Tre               7 Pleasant Lea            3:57.1    9:32.30   14   
 15 Davis, Logan               8 Summit Lakes            3:57.4    9:33.00   15   
 16 Vickery, Luke              7 Kearney                 3:58.7    9:36.10   16   
 17 Burdick, Andrew            7 Ray-Pec East            3:58.9    9:36.70   17   
 18 Madge, Myles               7 Campbell                3:59.1    9:37.00   18   
 19 Morales, Tito              7 Campbell                3:59.2    9:37.30   19   
 20 Mosby, Chase               7 Summit Lakes            3:59.4    9:37.80   20   
 21 Chandler, Drake            8 Oakhill Day             3:59.5    9:38.10        
 22 Hughey, Matthew            7 Campbell                3:59.6    9:38.30   21   
 23 Hanke, Gibson              8 Oakhill Day             3:59.8    9:38.70        
 24 Markley, Elijah            8 Osage Trail             3:59.8    9:38.90   22   
 25 Cunningham, Damien         7 Pleasant Lea            4:00.5    9:40.50   23   
 26 Howard, Jared              7 Ray-Pec East            4:00.8    9:41.10   24   
 27 Holm, Erik                 8 Pleasant Lea            4:01.0    9:41.70   25   
 28 McIntyre, Nathaniel        8 Raytown South           4:05.0    9:51.30        
 29 Payne, Corbin              8 Kearney                 4:05.6    9:52.90   26   
 30 Schwindt, Devin            8 Ray-Pec East            4:06.4    9:54.70   27   
 31 Morgan, Shad               8 Pleasant Lea            4:07.1    9:56.50   28   
 32 Martin, Carson             7 Campbell                4:07.8    9:58.10   29   
 33 Fonville, Chance           8 Harrisonville           4:07.9    9:58.30   30   
 34 Burke, Zwy                 8 Osage Trail             4:08.0    9:58.50   31   
 35 Terry, Brady               7 Ray-Pec East            4:08.4    9:59.60   32   
 36 Hilger, Jake               8 Summit Lakes            4:09.0   10:01.00   33   
 37 Rood, Michael              8 Ray-Pec East            4:09.7   10:02.70   34   
 38 Renfrow, Jacob             8 Warrensburg             4:09.9   10:03.10        
 39 Smith, Dalton              8 Oak Grove               4:10.8   10:05.30   35   
 40 McCoy, Micah               8 Pioneer Ridge           4:11.0   10:05.90   36   
 41 Chapman, Nolan             7 Warrensburg             4:11.4   10:06.70        
 42 Scheel, Kaden              8 Kearney                 4:11.8   10:07.70   37   
 43 Scarborough, Jeffrey       8 Campbell                4:12.2   10:08.60   38   
 44 Deatherage, Cameron        7 KC East Christian       4:12.4   10:09.20   39   
 45 Rogers, Taigon             7 KC East Christian       4:13.1   10:11.00   40   
 46 Long, Benjamin             7 Osage Trail             4:13.8   10:12.50   41   
 47 Wetzel, Nick               8 Kearney                 4:14.0   10:13.00   42   
 48 Bushart, Jonathan          7 Nowlin                  4:14.3   10:13.80        
 49 Cadwell, Michael           7 Pleasant Lea            4:14.6   10:14.60   43   
 50 Phillips, Charles          7 Ray-Pec East            4:14.8   10:15.10   44   
 51 Hansen, Collin             8 Pleasant Lea            4:16.4   10:18.90   45   
 52 Burroughs, Nolan           8 Liberty                 4:17.6   10:21.80   46   
 53 Escamilla, Kevin           7 Bridger                 4:18.4   10:23.70   47   
 54 Robinson, Thomas           7 Nowlin                  4:18.5   10:23.90        
 55 Haylock, Matthew           7 Nowlin                  4:21.8   10:31.90        
 56 Likes, Jeremy              8 Osage Trail             4:22.3   10:33.00   48   
 57 Mangrum, Logan             8 Ray-Pec East            4:22.7   10:34.10   49   
 58 Tilson, Kole               8 KC East Christian       4:23.0   10:34.70   50   
 59 Frazee, Mathis             7 Raytown Central         4:28.0   10:46.80   51   
 60 Tervort, Ben               8 Liberty                 4:28.1   10:47.20   52   
 61 Dryer, McCain              8 Liberty                 4:29.5   10:50.40   53   
 62 Anderson, Corbin           7 Kearney                 4:29.5   10:50.60   54   
 63 Larson, JT                 7 Osage Trail             4:30.0   10:51.70   55   
 64 Gale, Ben                  8 Liberty                 4:30.3   10:52.30   56   
 65 Doss, Collin               8 Oak Grove               4:31.0   10:54.10   57   
 66 Smith, Carter              8 Liberty North           4:32.9   10:58.80   58   
 67 Shawhan, James             7 Raytown Central         4:33.7   11:00.60   59   
 68 Berry, Miles               8 Warrensburg             4:33.8   11:00.80        
 69 Butcher, Josh              8 Liberty                 4:34.7   11:03.00   60   
 70 Ackerman, Sawyer           8 Liberty                 4:35.9   11:05.90   61   
 71 Phillips, Benaiah          8 KC East Christian       4:36.0   11:06.20   62   
 72 Long, Isaac                7 Harrisonville           4:37.1   11:08.90   63   
 73 Gutherie, Jonah            7 Bridger                 4:37.4   11:09.50   64   
 74 Nichols, Blake             8 Oak Grove               4:37.7   11:10.30   65   
 75 Pfeifer, Dylon             8 Oak Grove               4:37.8   11:10.50   66   
 76 Jones, Ian                 7 KC East Christian       4:39.2   11:13.90   67   
 77 Luke, Noel                 8 Liberty                 4:40.7   11:17.40   68   
 78 Grubbs, Ariel              7 Christ Prep             4:41.9   11:20.50   69   
 79 Kalinka-Jones, Trvvyn      8 Grandview               4:44.0   11:25.50   70   
 80 Alsup, AJ                  7 Christ Prep             4:44.2   11:26.00   71   
 81 Cuzner, Matthew            8 Oakhill Day             4:46.7   11:32.10        
 82 Boin, Dylan                8 Pioneer Ridge           4:48.6   11:36.60   72   
 83 Wooten, Donnell            8 Grandview               4:49.4   11:38.50   73   
 84 Laizure, Chase             8 Harrisonville           4:49.7   11:39.20   74   
 85 Llyod, Sheldon             7 Raytown South           4:50.5   11:41.20        
 86 Trout, Alex                8 Liberty North           4:51.5   11:43.70   75   
 87 Kearse, Andrew             7 Grandview               4:52.3   11:45.40   76   
 88 Nehring, Ian               7 Raytown South           4:53.0   11:47.30        
 89 Steele, Bradley            8 Bingham                 4:53.1   11:47.50        
 90 Baker, Josh                7 Raytown Central         4:53.2   11:47.80   77   
 91 Weston, Colton             8 Bingham                 4:53.5   11:48.30        
 92 Banks, D'Jaun              7 Raytown South           4:53.9   11:49.30        
 93 Gauldin, Connor            7 Pioneer Ridge           4:54.7   11:51.40   78   
 94 McAuley, Ethan             8 Bridger                 4:57.3   11:57.50   79   
 95 Skelton, Andrew            7 Grandview               4:58.3   11:59.90   80   
 96 Ferrara, Michael           8 Bridger                 5:00.5   12:05.30   81   
 97 Humphrey, Jeremy           7 Bridger                 5:03.7   12:13.00   82   
 98 Walker, Davey              8 Raytown Central         5:04.3   12:14.60   83   
 99 Stark, Gannon              8 Liberty North           5:08.5   12:24.60   84   
100 Gracida, Julio             7 Yeokum                  5:08.8   12:25.40   85   
101 Trejo, Eliezer             8 Yeokum                  5:09.4   12:26.80   86   
102 Neutgens, Trent            8 Oakhill Day             5:14.0   12:38.00        
103 Lewis, Jourdan             7 Yeokum                  5:16.0   12:42.70   87   
104 Weakley, Justin            8 Liberty North           5:17.1   12:45.30   88   
105 Brecino, Shaughnessy       8 Yeokum                  5:17.6   12:46.60   89   
106 Potratz, Matthew           8 Christ Prep             5:19.7   12:51.70   90   
107 Cooper, Jordan             7 Grandview               5:19.8   12:51.90   91   
108 Teague, Jacob              7 Yeokum                  5:21.1   12:55.00   92   
109 Matthews, Kyle             8 Yeokum                  5:22.5   12:58.50   93   
110 Potter, Maxwell            7 Pioneer Ridge           5:26.6   13:08.30   94   
111 Carlton, Hunter            7 Harrisonville           5:27.6   13:10.70   95   
112 Swindler, Callin           7 Pioneer Ridge           5:28.1   13:12.00   96   
113 Iraheta, Edwin             8 Raytown Central         5:34.4   13:27.20   97   
114 North, Gavin               8 Liberty North           5:34.8   13:28.20   98   
115 Unruh, Colby               7 Christ Prep             5:39.6   13:39.60   99   
116 Carter, Elijah             8 Grandview               5:45.3   13:53.40  100   
117 Stricker, Christopher      7 Oak Grove               5:55.3   14:17.50  101   
118 Creek, Brady               8 Liberty North           6:01.6   14:32.70  102   
119 Wiersma, Ryne              8 Christ Prep             6:02.0   14:33.70  103   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Summit Lakes                 46    5    6    9   11   15   20   33           
      Total Time:    46:50.30                                                     
         Average:     9:22.06                                                     
   2 Campbell                     83   12   13   18   19   21   29   38           
      Total Time:    47:54.50                                                     
         Average:     9:34.90                                                     
   3 Pleasant Lea                100   10   14   23   25   28   43   45           
      Total Time:    48:17.00                                                     
         Average:     9:39.40                                                     
   4 Osage Trail                 104    3    7   22   31   41   48   55           
      Total Time:    48:18.40                                                     
         Average:     9:39.68                                                     
   5 Kearney                     125    4   16   26   37   42   54                
      Total Time:    49:05.00                                                     
         Average:     9:49.00                                                     
   6 Raymore-Peculiar East       134   17   24   27   32   34   44   49           
      Total Time:    49:14.80                                                     
         Average:     9:50.96                                                     
   7 KC East Christian           192    1   39   40   50   62   67                
      Total Time:    50:37.40                                                     
         Average:    10:07.48                                                     
   8 Oak Grove                   225    2   35   57   65   66  101                
      Total Time:    52:28.00                                                     
         Average:    10:29.60                                                     
   9 Liberty                     267   46   52   53   56   60   61   68           
      Total Time:    53:54.70                                                     
         Average:    10:46.94                                                     
  10 Harrisonville               270    8   30   63   74   95                     
      Total Time:    55:14.70                                                     
         Average:    11:02.94                                                     
  11 Bridger                     353   47   64   79   81   82                     
      Total Time:    57:49.00                                                     
         Average:    11:33.80                                                     
  12 Raytown Central             367   51   59   77   83   97                     
      Total Time:    59:17.00                                                     
         Average:    11:51.40                                                     
  13 Pioneer Ridge               376   36   72   78   94   96                     
      Total Time:    59:54.20                                                     
         Average:    11:58.84                                                     
  14 Grandview                   390   70   73   76   80   91  100                
      Total Time:    59:41.20                                                     
         Average:    11:56.24                                                     
  15 Liberty North               403   58   75   84   88   98  102                
      Total Time:  1:01:20.60                                                     
         Average:    12:16.12                                                     
  16 Christ Prep                 432   69   71   90   99  103                     
      Total Time:  1:03:51.50                                                     
         Average:    12:46.30                                                     
  17 Yeokum                      439   85   86   87   89   92   93                
      Total Time:  1:03:16.50                                                     
         Average:    12:39.30                                                     

 Raymore-Peculiar High School                                HY-TEK's Meet Manager
                 Raymore-Peculiar MS XC Invitational - 10/9/2013                  
                     Middle School Cross Country Invitational                     
                    Raymore-Peculiar XC Course - Peculiar, MO                     
                               Last Completed Event                               
 
Event 2  Boys 1.5 Mile Run CC C Team
==================================================================================
    Name                    Year School                  Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Howard, Ben                8 Summit Lakes            3:55.7    9:28.90    1   
  2 Erholtz, Dawson            7 Summit Lakes            3:59.3    9:37.60    2   
  3 Perry, Cole                8 Summit Lakes            4:00.2    9:39.70    3   
  4 Burns, Lee                 7 University Academy      4:01.3    9:42.30        
  5 Nickens, Jordan            7 Pleasant Lea            4:01.5    9:42.90    4   
  6 Lindell, Forrest           7 Osage Trail             4:02.2    9:44.50    5   
  7 Oelberg, Bailey            8 Pleasant Lea            4:03.3    9:47.30    6   
  8 Cason, Seth                8 Pleasant Lea            4:03.7    9:48.20    7   
  9 Potts, Morgan              7 Summit Lakes            4:05.2    9:51.90    8   
 10 Ahrens, Nathan             8 Pleasant Lea            4:06.0    9:53.80    9   
 11 Shank, Carson              7 Summit Lakes            4:07.1    9:56.40   10   
 12 Wild, Nolan                8 Ray-Pec East            4:08.0    9:58.60   11   
 13 Stanfield-Myers, Whitman   7 Pleasant Lea            4:08.3    9:59.30   12   
 14 Lamb, Dayton               7 Clinton                 4:09.0   10:00.90   13   
 15 Graap, Ethan               8 Summit Lakes            4:09.1   10:01.30   14   
 16 Maynard, Domanic           7 Clinton                 4:10.2   10:03.80   15   
 17 Dunlap, Parker             8 Pleasant Lea            4:10.3   10:04.10   16   
 18 Madden, Dante              8 Ray-Pec East            4:10.5   10:04.50   17   
 19 Nitz, Alec                 7 Summit Lakes            4:10.7   10:05.20   18   
 20 Burks, Eli                 8 Summit Lakes            4:11.0   10:05.80        
 21 Riffle, Cameron            8 Campbell                4:11.2   10:06.20   19   
 22 Modlin, Logan              7 Clinton                 4:11.4   10:06.70   20   
 23 Crowell, Zack              8 Osage Trail             4:11.8   10:07.80   21   
 24 Swezy, Luke                8 Summit Lakes            4:12.9   10:10.50        
 25 Nichols, T.J.              7 Campbell                4:13.3   10:11.40   22   
 26 Crosby, Duncan             7 Campbell                4:13.9   10:12.90   23   
 27 Cleaver, Isaac             7 Campbell                4:14.2   10:13.50   24   
 28 Klopfer, Spencer           8 Platte County           4:14.5   10:14.30   25   
 29 Walter, Matt               8 Kearney                 4:14.9   10:15.20   26   
 30 Yeisley, Tanner            7 Campbell                4:15.3   10:16.30   27   
 31 Winslow, Jacob             7 Summit Lakes            4:16.8   10:19.90        
 32 Williams, Jack             7 Campbell                4:17.2   10:20.80   28   
 33 Murray, Connor             7 Pleasant Lea            4:18.0   10:22.70   29   
 34 Fischer, Chad              8 Summit Lakes            4:18.2   10:23.10        
 35 Herron, Josh               8 Pleasant Lea            4:18.3   10:23.40        
 36 Spears, Hunter             8 Campbell                4:18.7   10:24.40   30   
 37 Woodson, Tucker            7 Ray-Pec East            4:18.8   10:24.70   31   
 38 Latendresse, Eli           8 Summit Lakes            4:18.9   10:25.00        
 39 DeBacker, Matthew          7 Campbell                4:19.6   10:26.60        
 40 McDonald, Shane            8 Ray-Pec East            4:20.7   10:29.20   32   
 41 Hansen, Carter             7 Kearney                 4:21.2   10:30.50   33   
 42 Retzke, Thomas             8 Ray-Pec East            4:21.4   10:31.00   34   
 43 Do-Tran, Cory              7 Pleasant Lea            4:21.8   10:31.80        
 44 McNeely, Riley             8 Kearney                 4:22.7   10:34.10   35   
 45 Baggerly, Brandon          7 Kearney                 4:23.2   10:35.30   36   
 46 Kent, Xander               7 Kearney                 4:23.7   10:36.40   37   
 47 Robinson, Devin            8 Ray-Pec East            4:24.2   10:37.70   38   
 48 Heizer, Grant              7 Pleasant Lea            4:24.5   10:38.30        
 49 Updike, Banner             7 Kearney                 4:24.7   10:38.80   39   
 50 Molt, Jim                  8 Osage Trail             4:25.4   10:40.70   40   
 51 Berens, Conner             8 Summit Lakes            4:26.0   10:42.10        
 52 Bai, Cously                7 Raytown                 4:26.4   10:43.10   41   
 53 Evans, Zach                7 Summit Lakes            4:26.6   10:43.40        
 54 Stone, Zain                7 Ray-Pec East            4:26.7   10:43.70   42   
 55 Costello, Derek            8 Campbell                4:26.8   10:44.00        
 56 Brown, Carson              7 Summit Lakes            4:27.0   10:44.40        
 57 Harmon, Seth               8 Summit Lakes            4:27.2   10:45.00        
 58 Godsey, Ben                7 Campbell                4:27.5   10:45.60        
 59 Watts, Austin              8 Kearney                 4:27.7   10:46.10   43   
 60 Beard, Wyatt               7 Summit Lakes            4:27.9   10:46.60        
 61 Pickert, Ben               7 Kearney                 4:28.5   10:48.10        
 62 Martin, Shane              7 Ray-Pec East            4:29.8   10:51.30        
 63 McGurk, C.J.               8 Campbell                4:30.0   10:51.80        
 64 Rush, Jacob                7 Summit Lakes            4:30.3   10:52.30        
 65 Fehr, Nate                 8 Kearney                 4:30.8   10:53.50        
 66 Handley, Trent             7 Campbell                4:32.0   10:56.40        
 67 Lasswell, Parker           7 Campbell                4:32.6   10:58.00        
 68 Enyeart, Garrett           8 Campbell                4:32.7   10:58.30        
 69 Ford, Adam                 7 Campbell                4:32.8   10:58.50        
 70 Alexander, Payton          8 Osage Trail             4:33.7   11:00.70   44   
 71 Hourigan, Josh             8 Summit Lakes            4:33.9   11:01.10        
 72 Gordon, Nick               7 Summit Lakes            4:34.2   11:01.80        
 73 Plude, Jason               7 Pleasant Lea            4:34.3   11:02.10        
 74 Komarek, Alex              7 Kearney                 4:35.0   11:03.70        
 75 Williams, Xzavion          7 Raytown                 4:35.3   11:04.60   45   
 76 Crotts, Jaret              7 Campbell                4:35.5   11:04.90        
 77 Curtis, Porter             8 Platte County           4:35.6   11:05.30   46   
 78 Madden, Levi               8 Campbell                4:35.7   11:05.50        
 79 Ridnour, Cain              7 Pleasant Lea            4:36.3   11:06.80        
 80 Godfrey, Dylan             7 Warrensburg             4:36.8   11:08.20   47   
 81 Carrizales, Quincy         7 Campbell                4:36.9   11:08.40        
 82 Lopez, Jacob               7 Ray-Pec East            4:38.1   11:11.20        
 83 Filley, Wyland             7 Kearney                 4:38.3   11:11.70        
 84 Ingersoll, Devin           8 Summit Lakes            4:38.4   11:12.00        
 85 Furnell, Caleb             7 Summit Lakes            4:38.6   11:12.40        
 86 Rice, Jared                7 Campbell                4:38.7   11:12.70        
 87 Davis, Jack                7 Pleasant Lea            4:38.9   11:13.10        
 88 Edwards, Garren            7 Clinton                 4:39.1   11:13.60   48   
 89 Friche, Karson             7 Campbell                4:39.7   11:15.10        
 90 Thomas, Aaron              8 Summit Lakes            4:40.0   11:15.80        
 91 Coleman, Brett             7 Summit Lakes            4:40.3   11:16.60        
 92 Karns, Nicholas            7 Kearney                 4:40.7   11:17.50        
 93 Luzum, Trevor              7 Campbell                4:41.0   11:18.30        
 94 Eames, Will                8 Pleasant Lea            4:41.4   11:19.20        
 95 Adams, Robert              8 Liberty                 4:41.8   11:20.20   49   
 96 Jones, Gregory             8 University Academy      4:41.9   11:20.50        
 97 Wilson, Addison            8 Osage Trail             4:42.1   11:21.00   50   
 98 Hassler, Jackson           8 Summit Lakes            4:42.3   11:21.40        
 99 Jackson-King, Noah         7 Warrensburg             4:42.4   11:21.70   51   
100 McDonald, Collin           7 Ray-Pec East            4:42.6   11:22.00        
101 Alexander, Austin          8 Summit Lakes            4:43.3   11:23.90        
102 Fox, Nicholas              8 Nowlin                  4:43.5   11:24.20   52   
103 Kary, Alex                 7 Pleasant Lea            4:43.9   11:25.20        
104 Bailey, Joshua             7 Pleasant Lea            4:44.0   11:25.60        
105 McDevitt, Liam             7 Pleasant Lea            4:44.2   11:25.90        
106 Castaneda, Adrian          7 Campbell                4:44.3   11:26.30        
107 Kline, Austin              7 Clinton                 4:44.5   11:26.80   53   
108 Hopkins, Matthew           7 Campbell                4:45.2   11:28.50        
109 McClain, Alex              7 Pleasant Lea            4:45.4   11:28.90        
110 Gordon, Brandon            7 Summit Lakes            4:45.5   11:29.20        
111 Mathes, Logan              7 Summit Lakes            4:45.6   11:29.40        
112 Paris, Thomas              7 Campbell                4:45.8   11:29.90        
113 Teeter, Chris              7 Pleasant Lea            4:46.0   11:30.30        
114 Condon, Michael            7 Pleasant Lea            4:46.2   11:30.70        
115 Cavin, Josh                8 Summit Lakes            4:46.2   11:30.90        
116 Young, Dawson              7 Kearney                 4:46.7   11:32.00        
117 Huynh, Kevin               8 Osage Trail             4:46.9   11:32.60   54   
118 Garrett, Seth              7 Pleasant Lea            4:47.1   11:32.90        
119 Wood, Jackson J            7 Pleasant Lea            4:47.2   11:33.20        
120 Lally, Jake                7 Campbell                4:47.4   11:33.60        
121 Boland, Eli                8 Summit Lakes            4:47.4   11:33.80        
122 Cho, Sungwon               7 Warrensburg             4:47.6   11:34.20   55   
123 Scott, Jacob               7 Ray-Pec East            4:47.7   11:34.40        
124 Keating, Carson            7 Campbell                4:47.9   11:34.80        
125 Schumacher, Nicholas       8 Pleasant Lea            4:48.0   11:35.10        
126 Hahn, Kevin                8 Pleasant Lea            4:48.1   11:35.30        
127 Jackson, Curtis            7 Pleasant Lea            4:48.2   11:35.70        
128 Malcom, Cole               7 Ray-Pec East            4:48.5   11:36.30        
129 Lewis, Dillon              7 Osage Trail             4:48.9   11:37.40   56   
130 Pinkerton, Brett           7 Summit Lakes            4:49.2   11:38.10        
131 Loyd, Carter               8 Campbell                4:49.7   11:39.30        
132 Grey, Camron               8 Liberty                 4:50.5   11:41.10   57   
133 Lauber, Christian          8 Summit Lakes            4:50.6   11:41.40        
134 Ventress, Ethan            8 Platte County           4:50.8   11:41.90   58   
135 Lange, Reed                7 Summit Lakes            4:51.4   11:43.40        
136 Richardson, Aaron          8 Raytown                 4:51.6   11:43.80   59   
137 Haddix, Benjamin           7 Platte County           4:52.4   11:45.70   60   
138 Kinman, Collin             7 Campbell                4:52.6   11:46.20        
139 Brauer, Sam                7 Ray-Pec East            4:52.7   11:46.60        
140 Bond, Seth                 7 Ray-Pec East            4:52.9   11:46.90        
141 Hoffman, Boe               7 Campbell                4:53.2   11:47.80        
142 Stone, Ethan               7 Platte County           4:53.9   11:49.30   61   
143 Morgans, Nathanael         7 Osage Trail             4:54.5   11:50.90        
144 Stutzman, David            8 Ray-Pec East            4:54.8   11:51.50        
145 Thomas, Matthew            7 Campbell                4:55.1   11:52.30        
146 Page, Nicholas             7 Campbell                4:55.2   11:52.50        
147 Rios, Tony                 8 Osage Trail             4:55.3   11:52.80        
148 Easley, Zack               7 Pleasant Lea            4:55.5   11:53.20        
149 Gautreaux, Daxton          8 Summit Lakes            4:55.6   11:53.40        
150 Woods, Kyan                7 Ray-Pec East            4:55.7   11:53.80        
151 Oshaughnessy, Jarrett      7 Campbell                4:55.9   11:54.30        
152 Bennett, Blake             8 Liberty                 4:56.2   11:54.90   62   
153 Farmer, Jason              7 Summit Lakes            4:56.4   11:55.30        
154 Ingersoll, Dustin          8 Summit Lakes            4:56.7   11:56.20        
155 Lautenschlager, Caleb      8 Liberty                 4:57.2   11:57.30   63   
156 Richner, Matthew           8 Warrensburg             4:57.4   11:57.90   64   
157 Wilkins, Russell           8 Warrensburg             4:57.6   11:58.30   65   
158 Keen, J.J.                 7 Campbell                4:59.1   12:02.00        
159 Tarwaters, Nicholas        8 Nowlin                  4:59.2   12:02.20   66   
160 Gibson, Trent              7 Summit Lakes            4:59.5   12:02.80        
161 Rickel, Matt               8 Kearney                 5:00.0   12:04.10        
162 Anderson, Jake             7 Ray-Pec East            5:00.2   12:04.60        
163 Pugh, Riley                8 Pleasant Lea            5:00.6   12:05.50        
164 Sumpter, Matthew           8 Campbell                5:00.8   12:06.00        
165 Brown, Peyton              8 Pleasant Lea            5:01.1   12:06.80        
166 Reisner, Collin            7 Pleasant Lea            5:01.7   12:08.20        
167 Mahon, Dylan               7 Summit Lakes            5:02.3   12:09.60        
168 Putney, Josh               7 Ray-Pec East            5:03.0   12:11.40        
169 Brewer, Jake               7 Ray-Pec East            5:04.1   12:14.10        
170 Sherrick, Ethan            7 Ray-Pec East            5:04.5   12:14.90        
171 Hammonds, Chase            7 Summit Lakes            5:04.8   12:15.80        
172 Duncan, Josh               7 Summit Lakes            5:05.1   12:16.40        
173 Davis, Jacob               7 Pleasant Lea            5:06.0   12:18.70        
174 Riggs, Gabe                7 Campbell                5:06.4   12:19.50        
175 Russell, Javin             8 Campbell                5:06.5   12:19.80        
176 Sloan, Keaude              8 Kearney                 5:06.6   12:20.10        
177 Szymala, Adam              8 Kearney                 5:06.7   12:20.40        
178 Wishne, Trevor             7 Pleasant Lea            5:07.0   12:21.10        
179 Russ, Ian                  7 Campbell                5:07.4   12:22.00        
180 Scavusso, Max              8 Ray-Pec East            5:08.0   12:23.40        
181 Park, Alex                 8 Pleasant Lea            5:08.1   12:23.70        
182 Walcutt, John              7 Campbell                5:09.6   12:27.30        
183 James, A.J.                7 Campbell                5:10.2   12:28.80        
184 Treaster, Gabe             8 Kearney                 5:10.8   12:30.10        
185 Harris, Calvin             7 Ray-Pec East            5:10.8   12:30.30        
186 Logan, Jacob               7 Summit Lakes            5:11.0   12:30.60        
187 Colyer, Andrew             7 Osage Trail             5:11.1   12:30.80        
188 Coday, John                8 Harrisonville           5:11.3   12:31.40        
189 Templeton, Ryan            7 Campbell                5:11.9   12:32.80        
190 Leslie, Logan              7 Campbell                5:12.1   12:33.30        
191 Pinkley, Andrew            7 Summit Lakes            5:12.4   12:34.00        
192 Thomas, Clarence           8 Osage Trail             5:12.7   12:34.70        
193 Harding, Luke              8 Ray-Pec East            5:12.8   12:35.10        
194 Prickett, Montana          8 Ray-Pec East            5:13.2   12:35.90        
195 Mehrer, Ryan               7 Pleasant Lea            5:13.4   12:36.40        
196 Cabero, Ignacio            8 Pleasant Lea            5:13.7   12:37.20        
197 Le, Jimmy                  7 Warrensburg             5:14.0   12:38.00   67   
198 Cahill, Colton             7 Ray-Pec East            5:14.2   12:38.50        
199 Vanfossan, Zach            7 Kearney                 5:14.4   12:38.90        
200 Holman, D.J.               8 Grandview               5:14.6   12:39.30        
201 Cartwright, Garett         7 Campbell                5:14.8   12:39.80        
202 Tobasi, Omar               7 Pleasant Lea            5:15.0   12:40.20        
203 Swilley, Garrhet           7 Pleasant Lea            5:15.1   12:40.50        
204 Hastings, Hunter           7 Harrisonville           5:15.2   12:40.80        
205 Pemberton, Jarett          7 Summit Lakes            5:15.4   12:41.30        
206 Ryan, Gage                 7 Summit Lakes            5:16.4   12:43.60        
207 Brown, Josh                7 Raytown                 5:16.7   12:44.50   68   
208 Findlay, Brandon           7 Pleasant Lea            5:16.9   12:44.80        
209 Tillotson, Grady           7 Ray-Pec East            5:17.0   12:45.20        
210 Culross, Jacob             7 Campbell                5:17.3   12:45.90        
211 Gillespie, Cam             7 Ray-Pec East            5:17.6   12:46.60        
212 Diaz, Ale                  8 Liberty                 5:18.9   12:49.80   69   
213 Gregg, Rylan               8 Pleasant Lea            5:19.5   12:51.30        
214 Gerlt, Austen              8 Osage Trail             5:19.8   12:51.80        
215 Kays, Aidan                7 Campbell                5:20.8   12:54.30        
216 Ross, Austin               7 Pleasant Lea            5:21.1   12:55.10        
217 Baehr, Levi                8 Summit Lakes            5:21.4   12:55.70        
218 Prettyman, Johnathan       8 Warrensburg             5:21.6   12:56.30   70   
219 Morgan, Cody               8 Ray-Pec East            5:22.2   12:57.70        
220 Eastvold, Andrew           8 Liberty                 5:22.9   12:59.40   71   
221 Mcguire, Jackson           8 Pleasant Lea            5:23.3   13:00.30        
222 Tipton, Joseph             7 Clinton                 5:23.4   13:00.70   72   
223 Watson, Kyler              7 Campbell                5:23.6   13:01.00        
224 Graham, Austin             8 Summit Lakes            5:23.7   13:01.40        
225 Brattin, Elijah            7 Summit Lakes            5:24.3   13:02.70        
226 Licata, Joe                8 Pleasant Lea            5:24.4   13:03.00        
227 Dinkins, Jaden             7 Pleasant Lea            5:24.5   13:03.30        
228 Jones, Aaiden              7 Summit Lakes            5:25.0   13:04.50        
229 Scarbrough, Eric           8 Liberty                 5:25.3   13:05.10   73   
230 Schneider, Josh            8 Warrensburg             5:26.6   13:08.30        
231 Austin, Zach               7 Harrisonville           5:26.8   13:08.90        
232 Horner, Wesley             7 Ray-Pec East            5:27.1   13:09.50        
233 Wilson, Jake               8 Summit Lakes            5:27.5   13:10.40        
234 Maupin, AJ                 7 Campbell                5:28.0   13:11.60        
235 Runion, Gabe               7 Pleasant Lea            5:28.1   13:12.00        
236 Brown, Jack                8 Ray-Pec East            5:28.4   13:12.60        
237 Clarke, Evan               7 Pleasant Lea            5:28.5   13:12.90        
238 Parsons, Alex              7 Raytown Central         5:28.7   13:13.50   74   
239 McAfee, Trevion              Center                  5:30.1   13:16.70        
240 Crozier, Jacob             7 Osage Trail             5:32.0   13:21.30        
241 Lesue, Brenden             8 Pleasant Lea            5:32.1   13:21.50        
242 Heffernon, Lane            7 Ray-Pec East            5:32.2   13:21.90        
243 Wagner, Blake              7 Ray-Pec East            5:32.6   13:22.90        
244 Elliott, Jace              7 Campbell                5:33.2   13:24.20        
245 Merrell, Kellen            7 Pleasant Lea            5:35.2   13:29.10        
246 Branstetter, Reed          7 Bridger                 5:37.3   13:34.20        
247 Richardson, Garrett        7 Campbell                5:37.4   13:34.40        
248 Hynds, Levi                8 Nowlin                  5:39.8   13:40.30   75   
249 Freeman, Thaddeus          7 Pleasant Lea            5:40.7   13:42.40        
250 Sylvester, John            8 Bingham                 5:42.3   13:46.20        
251 Hale, Jack                 8 Warrensburg             5:42.7   13:47.30        
252 Astatke, Yonathan          7 Pleasant Lea            5:44.0   13:50.40        
253 Nance, Eric                7 Bingham                 5:44.2   13:50.90        
254 Saunders, Blake            7 Summit Lakes            5:44.4   13:51.30        
255 Miller, Christopher        7 Campbell                5:45.5   13:53.90        
256 Roe, Alec                  7 Pleasant Lea            5:46.0   13:55.10        
257 Smith, Blake               7 Kearney                 5:46.3   13:55.80        
258 Daniels, Kevin             7 Pleasant Lea            5:48.9   14:02.10        
259 Foster, Levi               7 Grandview               5:51.7   14:08.90        
260 Fay, Rowan                 7 Pleasant Lea            5:52.6   14:11.10        
261 Miles, Sam                 8 Raytown Central         5:52.9   14:11.80   76   
262 Mason, Shane               7 Pleasant Lea            5:53.6   14:13.40        
263 Mayo, Enzo                 7 Raytown Central         5:59.8   14:28.50   77   
264 Baze, Dylan                7 Campbell                6:02.1   14:34.00        
265 Burriss, Ian               7 Campbell                6:04.4   14:39.60        
266 Gall, Parker               8 Campbell                6:04.7   14:40.30        
267 Carter, Duncan             7 Pleasant Lea            6:05.0   14:41.10        
268 James, Miles               7 Campbell                6:06.4   14:44.50        
269 Sullivan, Brendan          7 Platte County           6:12.2   14:58.40   78   
270 Wise, Dalton               8 Nowlin                  6:13.1   15:00.60   79   
271 McKeague, Joshua           8 Platte County           6:14.3   15:03.40   80   
272 Dominguez, Erick           7 Nowlin                  6:19.0   15:14.80   81   
273 Wilson, Cole               7 Pleasant Lea            6:21.5   15:20.90        
274 Schorzman, Steven          7 Pleasant Lea            6:22.3   15:22.80        
275 Nading, Caleb              7 Raytown                 6:22.4   15:23.00   82   
276 Miller, Zach               7 Clinton                 6:35.5   15:54.70   83   
277 Smith, Brandon             8 Bridger                 6:40.9   16:07.80        
278 Chacon, Eduardo            8 Raytown Central         6:47.4   16:23.40   84   
279 Macklin, Trevor            7 Ray-Pec East            6:50.8   16:31.60        
280 Morgan, Bradley            7 Platte County           6:51.7   16:33.80        
281 Whitney, Anthony           8 Pleasant Lea            6:55.2   16:42.30        
282 Valdez, Issac              8 Bingham                 7:03.3   17:01.80        
283 Waag, Gabriel              7 Campbell                7:15.2   17:30.60        
284 Beaver, Blake              7 Campbell                7:30.7   18:08.00        
285 Teetor, Davin              7 Raytown Central         7:41.0   18:32.80   85   
286 DeLeon, Frank              7 Campbell                7:42.1   18:35.40        
287 Buehre, Ross               8 Campbell                7:59.8   19:18.10        
288 Cavendar, Morgan           7 Bridger                 8:53.7   21:28.30        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Summit Lakes                 24    1    2    3    8   10   14   18           
      Total Time:    48:34.50                                                     
         Average:     9:42.90                                                     
   2 Pleasant Lea                 38    4    6    7    9   12   16   29           
      Total Time:    49:11.50                                                     
         Average:     9:50.30                                                     
   3 Campbell                    115   19   22   23   24   27   28   30           
      Total Time:    51:00.30                                                     
         Average:    10:12.06                                                     
   4 Raymore-Peculiar East       125   11   17   31   32   34   38   42           
      Total Time:    51:28.00                                                     
         Average:    10:17.60                                                     
   5 Clinton                     149   13   15   20   48   53   72   83           
      Total Time:    52:51.80                                                     
         Average:    10:34.36                                                     
   6 Osage Trail                 160    5   21   40   44   50   54   56           
      Total Time:    52:54.70                                                     
         Average:    10:34.94                                                     
   7 Kearney                     167   26   33   35   36   37   39   43           
      Total Time:    52:31.50                                                     
         Average:    10:30.30                                                     
   8 Platte County               250   25   46   58   60   61   78   80           
      Total Time:    56:36.50                                                     
         Average:    11:19.30                                                     
   9 Warrensburg                 282   47   51   55   64   65   67   70           
      Total Time:    58:00.30                                                     
         Average:    11:36.06                                                     
  10 Raytown                     295   41   45   59   68   82                     
      Total Time:  1:01:39.00                                                     
         Average:    12:19.80                                                     
  11 Liberty                     300   49   57   62   63   69   71   73           
      Total Time:    59:43.30                                                     
         Average:    11:56.66                                                     
  12 Nowlin                      353   52   66   75   79   81                     
      Total Time:  1:07:22.10                                                     
         Average:    13:28.42                                                     
  13 Raytown Central             396   74   76   77   84   85                     
      Total Time:  1:16:50.00                                                     
         Average:    15:22.00                                                     

 Raymore-Peculiar High School                                HY-TEK's Meet Manager
                 Raymore-Peculiar MS XC Invitational - 10/9/2013                  
                     Middle School Cross Country Invitational                     
                    Raymore-Peculiar XC Course - Peculiar, MO                     
                               Last Completed Event                               
 
Event 5  Girls 1.5 Mile Run CC A Team
==================================================================================
    Name                    Year School                  Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Geddes, Rebekah            8 Platte County           3:50.1    9:15.40    1   
  2 Shackelford, Isabelle      8 Pleasant Lea            3:55.3    9:27.90    2   
  3 Mitchell, Laurana          7 Ray-Pec East            3:58.6    9:35.80    3   
  4 Wasko, Brooke              7 Pleasant Lea            4:00.1    9:39.60    4   
  5 Stucker, Mackenzie         7 Ray-Pec East            4:00.8    9:41.20    5   
  6 Davidson, Karissa          8 Yeokum                  4:01.4    9:42.70        
  7 Black, Katherine           8 Pioneer Ridge           4:01.8    9:43.70    6   
  8 Holtz, Taylor              7 Summit Lakes            4:02.0    9:44.20    7   
  9 Persinger, Cailyn          7 Summit Lakes            4:02.3    9:44.70    8   
 10 Price, Annie               8 Liberty                 4:02.5    9:45.20    9   
 11 Smith, Hailey              8 Liberty                 4:03.6    9:48.00   10   
 12 Bellis, Alexis             8 Campbell                4:04.0    9:48.90   11   
 13 Schnelle, Isabel           7 Summit Lakes            4:04.1    9:49.20   12   
 14 Simpson, Samantha          8 Campbell                4:05.3    9:52.10   13   
 15 Valentine, Hannah          7 Platte County           4:06.0    9:53.70   14   
 16 Oswald, Joni               7 Bridger                 4:06.1    9:53.90   15   
 17 Kruse, Cassie              8 Ray-Pec East            4:06.6    9:55.30   16   
 18 Heckadon, Macy             8 Summit Lakes            4:06.8    9:55.70   17   
 19 Schlicht, Claire           8 Summit Lakes            4:07.2    9:56.60   18   
 20 Paulson, Hailey            8 Summit Lakes            4:07.8    9:58.10   19   
 21 Wiseman, Shelby            8 Campbell                4:08.3    9:59.40   20   
 22 Gerber, Emily              8 Campbell                4:09.9   10:03.10   21   
 23 Adams, Payton              8 Liberty                 4:10.0   10:03.30   22   
 24 Lux, Allene                8 Campbell                4:11.1   10:06.00   23   
 25 Wehrwein, Katie            7 Campbell                4:11.7   10:07.60   24   
 26 Shepard, Reagan            8 Ray-Pec East            4:12.4   10:09.30   25   
 27 Melton, Callie             7 Pleasant Lea            4:13.8   10:12.70   26   
 28 Fenaroli, Julia            7 Ray-Pec East            4:14.4   10:14.00   27   
 29 Duckett, Huntyr            8 Campbell                4:14.8   10:14.90   28   
 30 Straubel, Erin             8 Platte County           4:15.9   10:17.70   29   
 31 Mary, Abby                 8 Christ Prep             4:16.8   10:19.90        
 32 Weidmaier, Kelli           8 Kearney                 4:18.4   10:23.80   30   
 33 Frakes, Katie              8 Kearney                 4:19.1   10:25.30   31   
 34 Grider, Kristin            8 Liberty                 4:19.2   10:25.70   32   
 35 Weidmaier, Kacie           8 Kearney                 4:19.7   10:26.90   33   
 36 Davis, Sarah               8 Pioneer Ridge           4:20.9   10:29.70   34   
 37 Cordonnier, Kamryn         8 Kearney                 4:21.6   10:31.30   35   
 38 Hatch, Alyssa              8 Pleasant Lea            4:24.5   10:38.30   36   
 39 Bock, Lillie               7 Pleasant Lea            4:24.6   10:38.70   37   
 40 Roumas, Abby               8 Pleasant Lea            4:25.5   10:40.80   38   
 41 Rowell, Lexi               8 Liberty North           4:25.7   10:41.20   39   
 42 Orf, Olivia                8 Platte County           4:25.8   10:41.50   40   
 43 Gray, Hannah               7 Ray-Pec East            4:26.0   10:42.10   41   
 44 Knipp, Hannah              8 Summit Lakes            4:26.2   10:42.40   42   
 45 Dick, Miranda              7 Ray-Pec East            4:26.4   10:43.10   43   
 46 Sandoval, Rochell          7 Pioneer Ridge           4:27.9   10:46.70   44   
 47 Siebert, Reagan            8 Pioneer Ridge           4:28.3   10:47.50   45   
 48 Link, Regan                8 Pioneer Ridge           4:28.6   10:48.20   46   
 49 Goodwin, Lindsay           7 Platte County           4:29.2   10:49.80   47   
 50 Bayliff, Melia             8 Pioneer Ridge           4:33.2   10:59.50   48   
 51 Schump, Audrey             7 Raytown Central         4:33.7   11:00.60   49   
 52 Smith, Natalie             7 Kearney                 4:34.4   11:02.20   50   
 53 Marsac, Justine            8 Pleasant Lea            4:34.7   11:03.00   51   
 54 Chaney, Mae                7 Kearney                 4:34.9   11:03.60   52   
 55 Erickson, Ashleigh         8 Liberty North           4:35.2   11:04.20   53   
 56 James, Rhiannon            8 Liberty                 4:35.3   11:04.60   54   
 57 Anderson, Charnise         8 Raytown                 4:36.1   11:06.50   55   
 58 Jurgensmeyer, Julia        7 Platte County           4:36.2   11:06.70   56   
 59 Richard, Kyler             7 Bridger                 4:36.8   11:08.20   57   
 60 Auduong, Ellen             8 Liberty                 4:38.2   11:11.50   58   
 61 Oxandale, Sophie           7 Kearney                 4:38.6   11:12.40   59   
 62 Karr, Abbigail             7 Grandview               4:39.6   11:14.80   60   
 63 Bynum, Mar'Tanae           7 Raytown Central         4:41.2   11:18.80   61   
 64 Arnzen, Michaela           7 Pioneer Ridge           4:42.6   11:22.10   62   
 65 Masoner, Kanani            7 Raytown Central         4:43.6   11:24.40   63   
 66 Dorch, Camryn              7 Raytown Central         4:43.7   11:24.70   64   
 67 Barry, Alli                7 Yeokum                  4:44.8   11:27.50        
 68 Peterson, Lindy            8 Liberty North           4:46.9   11:32.40   65   
 69 Clark, Elizabeth           8 Bridger                 4:48.3   11:35.80   66   
 70 Kramer, Callista           7 Raytown                 4:49.1   11:37.70   67   
 71 Funes, Alexandra           7 Grandview               4:49.3   11:38.30   68   
 72 Miller, Jazzmin            8 Nowlin                  4:51.1   11:42.60        
 73 Mortenson, Johanna         7 Bridger                 4:53.2   11:47.60   69   
 74 Fuentes, Angela            8 Liberty                 4:54.9   11:51.80   70   
 75 Allen, Jamie               8 Liberty North           4:55.3   11:52.80   71   
 76 Brooks, Audrey             7 Raytown Central         4:55.8   11:53.90   72   
 77 Malone, Alexis             8 Liberty North           4:56.0   11:54.50   73   
 78 Moyer, Maci                7 Bridger                 4:56.8   11:56.30   74   
 79 Cameron, Shelby            7 Yeokum                  4:59.5   12:02.90        
 80 Fiagan, Ayawa              8 Raytown                 5:00.7   12:05.70   75   
 81 Dyson-Hanks, Siarra        7 Grandview               5:05.3   12:16.80   76   
 82 Eaton, Rachel              8 Liberty North           5:06.4   12:19.60   77   
 83 Blackwell, Ashley          8 Liberty North           5:07.5   12:22.30   78   
 84 Johnson, Ally              8 Raytown                 5:11.1   12:30.80   79   
 85 Trimble, Chloe             8 Nowlin                  5:14.5   12:39.10        
 86 Coker, Dharci              8 Bridger                 5:17.0   12:45.20   80   
 87 Medoza, Atziry             8 Raytown                 5:18.0   12:47.60   81   
 88 Fordham, Shelby            8 Bridger                 5:18.7   12:49.30   82   
 89 Roush, Erica               7 Yeokum                  5:29.3   13:14.80        
 90 Burks, Ayla                7 Grandview               5:33.7   13:25.40   83   
 91 Ryan, Anna                 7 Raytown Central         5:35.7   13:30.30   84   
 92 Rosser, Isabella           7 Grandview               7:49.5   18:53.30   85   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Summit Lakes                 62    7    8   12   17   18   19   42           
      Total Time:    49:10.40                                                     
         Average:     9:50.08                                                     
   2 Raymore-Peculiar East        76    3    5   16   25   27   41   43           
      Total Time:    49:35.60                                                     
         Average:     9:55.12                                                     
   3 Campbell                     88   11   13   20   21   23   24   28           
      Total Time:    49:49.50                                                     
         Average:     9:57.90                                                     
   4 Pleasant Lea                105    2    4   26   36   37   38   51           
      Total Time:    50:37.20                                                     
         Average:    10:07.44                                                     
   5 Liberty                     127    9   10   22   32   54   58   70           
      Total Time:    51:06.80                                                     
         Average:    10:13.36                                                     
   6 Platte County               131    1   14   29   40   47   56                
      Total Time:    50:58.10                                                     
         Average:    10:11.62                                                     
   7 Pioneer Ridge               175    6   34   44   45   46   48   62           
      Total Time:    52:35.80                                                     
         Average:    10:31.16                                                     
   8 Kearney                     179   30   31   33   35   50   52   59           
      Total Time:    52:49.50                                                     
         Average:    10:33.90                                                     
   9 Bridger                     281   15   57   66   69   74   80   82           
      Total Time:    56:21.80                                                     
         Average:    11:16.36                                                     
  10 Liberty North               301   39   53   65   71   73   77   78           
      Total Time:    57:05.10                                                     
         Average:    11:25.02                                                     
  11 Raytown Central             309   49   61   63   64   72   84                
      Total Time:    57:02.40                                                     
         Average:    11:24.48                                                     
  12 Raytown                     357   55   67   75   79   81                     
      Total Time:  1:00:08.30                                                     
         Average:    12:01.66                                                     
  13 Grandview                   372   60   68   76   83   85                     
      Total Time:  1:07:28.60                                                     
         Average:    13:29.72                                                     

 Raymore-Peculiar High School                                HY-TEK's Meet Manager
                 Raymore-Peculiar MS XC Invitational - 10/9/2013                  
                     Middle School Cross Country Invitational                     
                    Raymore-Peculiar XC Course - Peculiar, MO                     
                               Last Completed Event                               
 
Event 3  Girls 1.5 Mile Run CC B Team
==================================================================================
    Name                    Year School                  Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Binger, Amanda             8 Campbell                4:12.7   10:09.90    1   
  2 Siedlik, Chase             8 Osage Trail             4:14.1   10:13.40    2   
  3 Johnson, Maddie            7 Ray-Pec East            4:15.6   10:17.00    3   
  4 Jenkins, Allyson           7 Summit Lakes            4:16.4   10:18.80    4   
  5 Westcoat, Joanie           7 Campbell                4:16.7   10:19.60    5   
  6 Webb, Ashlynn              7 Summit Lakes            4:16.8   10:19.90    6   
  7 Jahn, Alex                 8 Campbell                4:17.1   10:20.60    7   
  8 Robinson, Madelyn          7 Campbell                4:17.6   10:21.80    8   
  9 Brady, McKayla             8 Summit Lakes            4:18.4   10:23.80    9   
 10 Evans, Rachel              7 Osage Trail             4:18.9   10:24.80   10   
 11 Young, Regan               7 Campbell                4:19.9   10:27.40   11   
 12 Berkstresser, Brandi       7 Summit Lakes            4:20.1   10:27.80   12   
 13 Landaverry, Brisa          7 Campbell                4:21.2   10:30.40   13   
 14 Jacobs, Kailey             7 Ray-Pec East            4:21.3   10:30.60   14   
 15 McDonald, Kendra           7 Christ Prep             4:21.3   10:30.80   15   
 16 Landwehr, Leah             7 Warrensburg             4:22.6   10:33.90   16   
 17 Hubbard, Reygan            8 Pleasant Lea            4:23.0   10:34.70   17   
 18 Kennedy, Grace             7 Warrensburg             4:23.1   10:35.00   18   
 19 Scherinbech, Hannah        7 Warrensburg             4:24.2   10:37.60   19   
 20 Gore, Julia                8 Raytown South           4:24.3   10:37.90   20   
 21 Toone, Jenna               8 Ray-Pec East            4:24.8   10:39.10   21   
 22 Gifford, Mikayla           8 Ray-Pec East            4:25.8   10:41.60   22   
 23 Houston, Morgan            7 Ray-Pec East            4:26.2   10:42.40   23   
 24 Jamddin, Jillian           7 Campbell                4:26.9   10:44.10   24   
 25 Lourens, Riley             7 Summit Lakes            4:27.5   10:45.60   25   
 26 Alvis, Hailey              8 Osage Trail             4:28.0   10:46.80   26   
 27 Calderon, Isabel           8 Osage Trail             4:28.0   10:46.90   27   
 28 Toone, Bekah               7 Summit Lakes            4:29.5   10:50.40   28   
 29 McKenna, Shaylyn           8 Pleasant Lea            4:30.7   10:53.30   29   
 30 Howard, Jennifer           8 Ray-Pec East            4:30.7   10:53.40   30   
 31 Tatum, Karlee              8 Osage Trail             4:32.4   10:57.40   31   
 32 Dallimore, Katie           7 Christ Prep             4:32.7   10:58.30   32   
 33 Becker, Rose                 Center                  4:32.9   10:58.60        
 34 Starr, Taylor              7 Summit Lakes            4:33.6   11:00.30   33   
 35 Margo, Asia                7 Osage Trail             4:34.5   11:02.50   34   
 36 Lyons, Angelina            7 Osage Trail             4:35.8   11:05.80   35   
 37 Hood, Jillian              7 Pleasant Lea            4:36.8   11:08.00   36   
 38 Brooks, Madelyn            7 Pleasant Lea            4:38.6   11:12.40   37   
 39 Distefano, Ashley          7 Pleasant Lea            4:40.3   11:16.60   38   
 40 Williams, Lashia           7 Pioneer Ridge           4:40.4   11:16.90   39   
 41 Regan, Morgan              8 Warrensburg             4:42.1   11:20.90   40   
 42 Jennings, Katie            7 Oak Grove               4:42.9   11:22.80   41   
 43 Tran, Shirley              7 Warrensburg             4:43.4   11:24.10   42   
 44 Herring, Alex              7 Oak Grove               4:44.0   11:25.50   43   
 45 Kelly, Jenna               8 Pioneer Ridge           4:45.0   11:27.90   44   
 46 Wilson, Johnae             7 Raytown South           4:45.2   11:28.50   45   
 47 Heath, Rebecca             8 Warrensburg             4:46.0   11:30.20   46   
 48 Stigall, Ellie             7 Christ Prep             4:46.5   11:31.60   47   
 49 Piontek, Shilpa            8 Warrensburg             4:47.0   11:32.80   48   
 50 Bradford, Jaz              7 Raytown                 4:48.8   11:37.10   49   
 51 Snider, Denver             8 Kearney                 4:49.4   11:38.40   50   
 52 Rajer, Mallory             7 Pleasant Lea            4:50.4   11:41.00   51   
 53 Anderson, Paris            8 Pioneer Ridge           4:51.3   11:43.00   52   
 54 Spinner, Samantha          8 Pioneer Ridge           4:51.4   11:43.40   53   
 55 Hobbs, Peyton              8 Ray-Pec East            4:51.8   11:44.20   54   
 56 Joyce, Melody              8 Summit Christian        4:52.2   11:45.20        
 57 Wolpert, Kynera            7 Kearney                 4:53.6   11:48.60   55   
 58 Bergin, Emma               8 KC East Christian       4:54.6   11:51.00   56   
 59 Hayward, Savana            8 Harrisonville           4:57.0   11:56.80        
 60 Gibbs, Hannah              8 Harrisonville           4:57.2   11:57.40        
 61 Ross, Abbi                 8 Oak Grove               4:57.7   11:58.60   57   
 62 Sexton, Julie              8 Pleasant Lea            4:58.3   12:00.10   58   
 63 Mutzbauer, Alexis          8 Liberty                 4:58.7   12:01.00   59   
 64 Cameron, Camry             8 Raytown                 5:01.3   12:07.30   60   
 65 Reece, Ashlyn              8 Christ Prep             5:02.1   12:09.10   61   
 66 Foltz, Rylie               7 Kearney                 5:02.6   12:10.40   62   
 67 Cook, Ava                    Center                  5:03.1   12:11.60        
 68 Atagi, Malia               7 Pioneer Ridge           5:03.4   12:12.20   63   
 69 Hunt, Olivia               8 Liberty                 5:04.7   12:15.50   64   
 70 Gorman, Alexis             8 Liberty                 5:05.6   12:17.70   65   
 71 Ross, Micah                8 Grandview               5:06.4   12:19.50   66   
 72 Massey, Haley              7 Kearney                 5:06.9   12:20.70   67   
 73 Ritter, Kailtyn            8 Liberty                 5:08.0   12:23.30   68   
 74 Aceves, Vanessa            8 Grandview               5:09.4   12:26.80   69   
 75 McIntyre, Nia              7 Pioneer Ridge           5:09.7   12:27.50   70   
 76 Jimenez, Chrystal          7 Grandview               5:09.9   12:27.90   71   
 77 Smith, Aaliyah             7 Raytown                 5:13.3   12:36.30   72   
 78 Thomas, Nia                8 Raytown                 5:13.9   12:37.70   73   
 79 McGlaughlin, Micah         8 Liberty                 5:14.2   12:38.40   74   
 80 Siebert, Taylor            7 Bingham                 5:14.7   12:39.50        
 81 Tuck, Mariah               8 Raytown Central         5:14.8   12:39.90   75   
 82 Bernal, Gracie             7 Kearney                 5:15.0   12:40.40   76   
 83 McQuinn, Sydney            7 Raytown Central         5:15.6   12:41.70   77   
 84 Rocha, Miranda             7 Grandview               5:16.2   12:43.20   78   
 85 Moore, Ashley              8 Raytown South           5:16.6   12:44.10   79   
 86 Smith, Alexa               8 Liberty                 5:16.6   12:44.30   80   
 87 Purkey, Savannah           8 Oak Grove               5:17.7   12:46.80   81   
 88 Simms, Taylor              8 Bridger                 5:20.3   12:53.00   82   
 89 Eklund, Ana                7 Kearney                 5:20.6   12:53.80   83   
 90 Johnson, Kaya              8 Raytown                 5:20.7   12:54.00   84   
 91 Kehoe, Alexa               8 Harrisonville           5:21.2   12:55.30        
 92 Whitaker, Karigan          7 Kearney                 5:22.1   12:57.50   85   
 93 Watons, Jami               7 Raytown Central         5:23.5   13:00.90   86   
 94 Durham, Brianna            8 Nowlin                  5:23.8   13:01.60   87   
 95 Brooks, Lindey               Center                  5:24.3   13:02.70        
 96 Windsor, Emily             8 Liberty North           5:25.4   13:05.40   88   
 97 Brown, Jaclynne            7 Pioneer Ridge           5:26.4   13:07.90   89   
 98 Scroggins, Jadah           7 Bridger                 5:26.8   13:08.90   90   
 99 Pothoff, Fayth             8 Bridger                 5:27.1   13:09.60   91   
100 Masters, Cecedra           8 Bingham                 5:31.8   13:20.80        
101 Little, Amiree             8 Nowlin                  5:32.1   13:21.60   92   
102 Kenworthy, Victoria        8 Raytown South           5:32.3   13:22.10   93   
103 McClinton, Mikayla         7 Raytown South           5:33.8   13:25.80   94   
104 Painter, AudreyAnn         7 Oakhill Day             5:34.5   13:27.30        
105 Teela, Baylie              8 Liberty                 5:35.2   13:29.20   95   
106 Orie-Okpeuho, Maria        7 Raytown South           5:36.3   13:31.80   96   
107 Sims, Bailey               7 Raytown South           5:37.9   13:35.60   97   
108 O'Dell, Ashton             7 Bridger                 5:38.1   13:36.00   98   
109 Hancock, Morgan            8 Liberty North           5:38.7   13:37.50   99   
110 Bruckner, Katie            8 Liberty North           5:39.7   13:39.90  100   
111 Zavadil, Erin              8 Liberty North           5:39.9   13:40.50  101   
112 Minnick, Cheyenne          7 Oak Grove               5:41.2   13:43.60  102   
113 Pedrino, Grace             7 Nowlin                  5:42.0   13:45.40  103   
114 Ellsworth, Danielle        7 Raytown Central         5:43.2   13:48.40  104   
115 Wilson, Hannah             8 Bridger                 5:45.2   13:53.30  105   
116 Lewis, January             8 Bingham                 5:48.4   14:01.00        
117 McCune, Karsen             8 Liberty North           5:48.8   14:01.90  106   
118 Finch, Nicole              7 Raytown Central         5:49.2   14:02.80  107   
119 Parks, Lexi                8 Liberty North           5:50.7   14:06.40  108   
120 Smith, Camryn              8 Liberty North           5:52.2   14:10.00  109   
121 Osborne, Amber             7 Grandview               5:57.2   14:22.20  110   
122 Gumbley, Anais             8 Liberty North           5:57.3   14:22.40        
123 Schimpf, Cassaundra        8 KC East Christian       6:00.9   14:31.20  111   
124 Lawson, Aida               8 Summit Christian        6:01.8   14:33.40        
125 Evans, Hannah              7 Nowlin                  6:07.0   14:45.90  112   
126 Goodman, Keisha            7 Harrisonville           6:08.6   14:49.60        
127 Anderson, Mia              7 KC East Christian       6:08.9   14:50.40  113   
128 Clabaugh, Marcie           7 KC East Christian       6:09.1   14:51.00  114   
129 Stout, Cece                8 Christ Prep             6:11.2   14:55.90  115   
130 McColgin, Alexis           7 Grandview               6:13.9   15:02.60  116   
131 Lawson, Jennifer           8 Raytown Central         6:20.3   15:18.00  117   
132 Wolfe, Aaliyah             8 Nowlin                  6:21.8   15:21.60  118   
133 Long, Haile                7 Nowlin                  6:53.1   16:37.20  119   
134 Ward, Shelby               8 KC East Christian       7:00.0   16:53.90  120   
135 Seoane, Ashly              8 Liberty North           7:11.1   17:20.50        
136 Villarreal, Kayla          8 Nowlin                  7:19.4   17:40.60  121   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Campbell                     32    1    5    7    8   11   13   24           
      Total Time:    51:39.30                                                     
         Average:    10:19.86                                                     
   2 Summit Lakes                 56    4    6    9   12   25   28   33           
      Total Time:    52:15.90                                                     
         Average:    10:27.18                                                     
   3 Raymore-Peculiar East        83    3   14   21   22   23   30   54           
      Total Time:    52:50.70                                                     
         Average:    10:34.14                                                     
   4 Osage Trail                  96    2   10   26   27   31   34   35           
      Total Time:    53:09.30                                                     
         Average:    10:37.86                                                     
   5 Warrensburg                 135   16   18   19   40   42   46   48           
      Total Time:    54:31.50                                                     
         Average:    10:54.30                                                     
   6 Pleasant Lea                157   17   29   36   37   38   51   58           
      Total Time:    55:05.00                                                     
         Average:    11:01.00                                                     
   7 Pioneer Ridge               251   39   44   52   53   63   70   89           
      Total Time:    58:23.40                                                     
         Average:    11:40.68                                                     
   8 Christ Prep                 270   15   32   47   61  115                     
      Total Time:  1:00:05.70                                                     
         Average:    12:01.14                                                     
   9 Kearney                     310   50   55   62   67   76   83   85           
      Total Time:  1:00:38.50                                                     
         Average:    12:07.70                                                     
  10 Oak Grove                   324   41   43   57   81  102                     
      Total Time:  1:01:17.30                                                     
         Average:    12:15.46                                                     
  11 Liberty                     330   59   64   65   68   74   80   95           
      Total Time:  1:01:35.90                                                     
         Average:    12:19.18                                                     
  12 Raytown South               331   20   45   79   93   94   96   97           
      Total Time:  1:01:38.40                                                     
         Average:    12:19.68                                                     
  13 Raytown                     338   49   60   72   73   84                     
      Total Time:  1:01:52.40                                                     
         Average:    12:22.48                                                     
  14 Grandview                   394   66   69   71   78  110  116                
      Total Time:  1:04:19.60                                                     
         Average:    12:51.92                                                     
  15 Raytown Central             449   75   77   86  104  107  117                
      Total Time:  1:06:13.70                                                     
         Average:    13:14.74                                                     
  16 Bridger                     466   82   90   91   98  105                     
      Total Time:  1:06:40.80                                                     
         Average:    13:20.16                                                     
  17 Liberty North               494   88   99  100  101  106  108  109           
      Total Time:  1:08:05.20                                                     
         Average:    13:37.04                                                     
  18 Nowlin                      512   87   92  103  112  118  119  121           
      Total Time:  1:10:16.10                                                     
         Average:    14:03.22                                                     
  19 KC East Christian           514   56  111  113  114  120                     
      Total Time:  1:12:57.50                                                     
         Average:    14:35.50                                                     

 Raymore-Peculiar High School                                HY-TEK's Meet Manager
                 Raymore-Peculiar MS XC Invitational - 10/9/2013                  
                     Middle School Cross Country Invitational                     
                    Raymore-Peculiar XC Course - Peculiar, MO                     
                               Last Completed Event                               
 
Event 1  Girls 1.5 Mile Run CC C Team
==================================================================================
    Name                    Year School                  Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Mudd, Makayla              7 Ray-Pec East            4:17.3   10:21.00    1   
  2 Szilvasy, Ava              7 Ray-Pec East            4:22.5   10:33.60    2   
  3 Davis, Eden                7 Pleasant Lea            4:22.7   10:34.10    3   
  4 Schreuder, Jenessa         7 Campbell                4:28.3   10:47.70    4   
  5 Stucker, Sydney            8 Ray-Pec East            4:29.6   10:50.70    5   
  6 Griffin, Alexis            8 Campbell                4:30.3   10:52.40    6   
  7 Page, Maura                8 Ray-Pec East            4:30.8   10:53.70    7   
  8 Edwards, Hannah            8 Campbell                4:30.9   10:53.90    8   
  9 Bristow, Dakota            8 Clinton                 4:34.0   11:01.40    9   
 10 Odell, Erica               8 Campbell                4:34.6   11:02.90   10   
 11 Madge, Morgan              8 Campbell                4:35.4   11:04.80   11   
 12 Hemmel, mah                7 Campbell                4:36.3   11:06.80   12   
 13 Adams, Keely               8 Campbell                4:36.8   11:08.10   13   
 14 Hughey, Tiffany            7 Campbell                4:36.9   11:08.30        
 15 Jackman, Haylie            8 Ray-Pec East            4:37.6   11:10.00   14   
 16 Vanblaricon, Delaney       7 Clinton                 4:38.1   11:11.20   15   
 17 Levens, Mallory            7 Ray-Pec East            4:38.7   11:12.80   16   
 18 Frostestad, Kalyn          7 Campbell                4:39.2   11:13.90        
 19 Creasman-Martinez, Kayle   7 Campbell                4:39.9   11:15.50        
 20 Snyder, Kelsi              8 Summit Lakes            4:40.2   11:16.20   17   
 21 Tye, Ashley                8 Pleasant Lea            4:40.2   11:16.40   18   
 22 Baze, Madelynn             8 Campbell                4:40.9   11:17.90        
 23 Manley, Harper             8 Campbell                4:41.9   11:20.50        
 24 Coffman, Quinn             7 Summit Lakes            4:42.5   11:21.90   19   
 25 Beard, Sydney              7 Warrensburg             4:44.7   11:27.10   20   
 26 Kurtz, Kaitlyn             7 Ray-Pec East            4:45.2   11:28.50   21   
 27 Hudson, Claudia            8 Platte County           4:45.7   11:29.50   22   
 28 Tignor, Hailee             7 Campbell                4:46.0   11:30.30        
 29 Wood, Madison              8 Campbell                4:46.4   11:31.20        
 30 Lightfoot, Grace           7 Warrensburg             4:46.7   11:32.10   23   
 31 Green, Allie               8 Ray-Pec East            4:46.9   11:32.60        
 32 Demeyer, Savannah          8 Pleasant Lea            4:47.2   11:33.10   24   
 33 Lilly, Faith               7 Summit Lakes            4:47.9   11:34.80   25   
 34 Lorenz, Sydney             8 Summit Lakes            4:48.3   11:35.90   26   
 35 Cahoon, Alisa              8 Ray-Pec East            4:48.6   11:36.70        
 36 Johnson, Lauren            8 Platte County           4:48.7   11:36.90   27   
 37 Clewell, Taylor            8 Summit Lakes            4:48.8   11:37.10   28   
 38 Miller, Jordan             7 Ray-Pec East            4:49.1   11:37.70        
 39 Burger, Kori               8 Pioneer Ridge           4:49.2   11:38.00   29   
 40 Harmon, Emily              8 Summit Lakes            4:49.3   11:38.30   30   
 41 Yows, Laurel               7 Summit Lakes            4:49.6   11:38.90   31   
 42 Marrs, Ainsley             7 Summit Lakes            4:50.9   11:42.10        
 43 Baughn, Maya               8 Osage Trail             4:51.1   11:42.70   32   
 44 Hillie, Kylie              7 Ray-Pec East            4:51.3   11:43.00        
 45 Salinas, Marrissa          8 Pioneer Ridge           4:51.8   11:44.20   33   
 46 Woodland, Whitney          8 Clinton                 4:52.2   11:45.30   34   
 47 Marks, Cassie              8 Warrensburg             4:52.7   11:46.50   35   
 48 Kolenda, Megan             7 Pleasant Lea            4:53.2   11:47.60   36   
 49 Franklin, Allyson          7 Pleasant Lea            4:54.0   11:49.60   37   
 50 Cornell, Erica             8 Ray-Pec East            4:54.4   11:50.50        
 51 Haley, Brittany            8 Ray-Pec East            4:54.7   11:51.40        
 52 Davis, Mara                8 Ray-Pec East            4:54.9   11:51.90        
 53 Patterson, Zarah           7 Pleasant Lea            4:55.9   11:54.20   38   
 54 Morrow, Jordan             8 Ray-Pec East            4:56.8   11:56.30        
 55 Harlan, Lilly              8 Ray-Pec East            4:57.0   11:56.90        
 56 Sharp, Morgan              8 Ray-Pec East            4:57.1   11:57.20        
 57 Little, Olivia             7 Campbell                4:57.3   11:57.60        
 58 McMinn, Morgan             8 Ray-Pec East            4:57.5   11:58.00        
 59 Daleo, Megan               7 Summit Lakes            4:58.0   11:59.40        
 60 Liu, Tiffany               8 Warrensburg             4:58.2   11:59.70   39   
 61 Allen, Sydney              7 Ray-Pec East            4:58.4   12:00.20        
 62 Tobin, Kylee               7 Osage Trail             4:58.9   12:01.50   40   
 63 Berthot, Cayley            7 Summit Lakes            5:00.1   12:04.40        
 64 Marks, Sarah               7 Warrensburg             5:01.8   12:08.40   41   
 65 King, Heather              8 Ray-Pec East            5:02.0   12:09.00        
 66 Salamone, Allison          7 Summit Lakes            5:02.3   12:09.60        
 67 Barrero, NaNari            8 Pleasant Lea            5:02.7   12:10.60   42   
 68 Smith, Samantha            7 Summit Lakes            5:03.2   12:11.80        
 69 Bellos, Alyissa            8 Nowlin                  5:03.3   12:12.00        
 70 Hart, Jenna                7 Harrisonville           5:05.4   12:17.20        
 71 Holland, April             7 Warrensburg             5:05.5   12:17.40   43   
 72 O'Connor, Kenzie           8 Pleasant Lea            5:05.6   12:17.70        
 73 Corrade, Cori              7 Campbell                5:07.1   12:21.30        
 74 Roumas, Anna               8 Pleasant Lea            5:07.2   12:21.50        
 75 VanBlarcum, Brandi         7 Warrensburg             5:07.8   12:23.00   44   
 76 Smith, Madison             7 Warrensburg             5:08.0   12:23.50        
 77 Lopez, Isabela             7 Pioneer Ridge           5:08.3   12:24.10   45   
 78 Molzen, Lindsey            8 Campbell                5:10.1   12:28.50        
 79 Treece, Rachel             7 Summit Lakes            5:11.0   12:30.60        
 80 Schneider, Cheyenne        7 Kearney                 5:11.8   12:32.60   46   
 81 White, Addison             7 Campbell                5:12.2   12:33.60        
 82 Gauert, Grace              7 Summit Lakes            5:12.5   12:34.40        
 83 Chatfield, Keili           7 Ray-Pec East            5:13.4   12:36.40        
 84 Wisely, Taylor             8 Osage Trail             5:13.6   12:36.90   47   
 85 Boatright, Kellis          7 Osage Trail             5:13.7   12:37.10   48   
 86 White, Lauryn              8 Kearney                 5:14.3   12:38.60   49   
 87 Stobart, Kelcey            7 Osage Trail             5:14.5   12:39.00   50   
 88 Dillon, Lauren             8 Summit Lakes            5:14.5   12:39.20        
 89 Bennett, Brett             7 Osage Trail             5:14.7   12:39.50   51   
 90 Day, Brooke                7 Pleasant Lea            5:14.8   12:39.80        
 91 Goodman, Madison           8 Summit Lakes            5:14.9   12:40.10        
 92 Tiley, Annalise            7 Summit Lakes            5:15.1   12:40.60        
 93 French, Ally               8 Summit Lakes            5:15.2   12:40.90        
 94 Major, Danielle            8 Platte County           5:15.9   12:42.60   52   
 95 VanBlarcum, Paige          7 Warrensburg             5:16.6   12:44.10        
 96 Higgins, Kaylee            8 Pioneer Ridge           5:16.7   12:44.50   53   
 97 Lillis, Michaela           7 Campbell                5:16.9   12:45.00        
 98 Otto, Sydney               7 Warrensburg             5:17.5   12:46.40        
 99 Weigel, Shay               7 Summit Lakes            5:17.7   12:46.90        
100 Kolb, Faith                8 Pioneer Ridge           5:18.1   12:47.90   54   
101 Smith, Kayler              7 Campbell                5:19.3   12:50.80        
102 Wilhelm, Clair             8 Platte County           5:19.5   12:51.10   55   
103 West, Madison              7 Kearney                 5:20.4   12:53.40   56   
104 Anderson, Juliette         8 Pioneer Ridge           5:20.9   12:54.60   57   
105 Adkisson, Kaitlyn          7 Warrensburg             5:21.1   12:55.00        
106 Zink, Sydney               7 Warrensburg             5:21.3   12:55.60        
107 Hazlett, Alyssa            7 Pioneer Ridge           5:21.6   12:56.20   58   
108 Steinbrugge, Kiersten      8 Campbell                5:21.8   12:56.70        
109 Edwards, Lillie            7 Campbell                5:22.1   12:57.40        
110 Bitner, Lizzie             7 Kearney                 5:22.6   12:58.70   59   
111 Lumbard, Samantha          8 Summit Lakes            5:23.0   12:59.60        
112 Hiley, Madison             7 Kearney                 5:23.2   13:00.20   60   
113 MacEwen, Kate              8 Summit Lakes            5:23.8   13:01.60        
114 Bohle, Kylee               8 Harrisonville           5:24.6   13:03.50        
115 Pendergraft, Savanna       7 Raytown                 5:25.2   13:05.00   61   
116 Simpson, Helen             8 Campbell                5:25.5   13:05.70        
117 Jones, Tia                 7 Harrisonville           5:25.8   13:06.30        
118 Mueller, Erin              7 Campbell                5:26.0   13:06.90        
119 Curry, Savannah            7 Campbell                5:26.2   13:07.30        
120 Ray, Tamia                 7 Pleasant Lea            5:26.7   13:08.50        
121 Dobbins, Julia             7 Campbell                5:27.1   13:09.50        
122 Phelps, Destanie           7 Ray-Pec East            5:27.7   13:10.90        
123 Nguyen, Nhukim             7 Campbell                5:27.8   13:11.30        
124 Carlisle, Katie            8 Ray-Pec East            5:28.0   13:11.70        
125 Donahoe, Sarah             7 Ray-Pec East            5:28.4   13:12.70        
126 Allen, Kaity               7 Campbell                5:28.7   13:13.30        
127 Lozano, Marciela           8 Raytown                 5:29.3   13:14.90   62   
128 Prather, Claire            7 Kearney                 5:29.7   13:15.80   63   
129 Wilds, Alexis              7 Summit Lakes            5:29.8   13:16.10        
130 Rowland-Kryzck, Shelby     8 Pioneer Ridge           5:30.0   13:16.50        
131 West, Ashley               7 Campbell                5:30.6   13:18.00        
132 Wheeler, Aubrie            7 Clinton                 5:30.8   13:18.40   64   
133 Davis, Kathleen            8 Oak Grove               5:31.0   13:19.00   65   
134 Martin, Ana                7 Summit Lakes            5:31.2   13:19.40        
135 Ashcroft, Emma             7 Kearney                 5:31.4   13:19.80   66   
136 Kenny, Caitlyn             7 Warrensburg             5:31.5   13:20.20        
137 Marty, Amanda              7 Platte County           5:31.7   13:20.60   67   
138 Phillips, Sydney           7 Summit Lakes            5:32.7   13:23.00        
139 Sudquist, Megan            7 Ray-Pec East            5:32.8   13:23.40        
140 Stone, Paige               7 Pleasant Lea            5:33.0   13:23.70        
141 Smith, Vega Marie          8 Osage Trail             5:33.3   13:24.60   68   
142 Hogan, Brooklynn           7 Osage Trail             5:34.2   13:26.60        
143 Agulaira, Jacky            7 Raytown                 5:34.9   13:28.30   69   
144 Rhone, Priska              7 Raytown                 5:35.8   13:30.50   70   
145 Clifford, hannah           8 Pioneer Ridge           5:36.1   13:31.20        
146 Ginestra, Madison          7 Pleasant Lea            5:36.3   13:31.70        
147 Reinhardt, Lindsay         7 Pleasant Lea            5:36.5   13:32.10        
148 Hills, Sarah               7 Clinton                 5:36.6   13:32.40   71   
149 Gadd, Maggie               7 Pleasant Lea            5:36.7   13:32.80        
150 Rodriguez-Brown, Brea      7 Raytown                 5:36.8   13:33.00   72   
151 Johnson, Lindsay           8 Platte County           5:37.0   13:33.40   73   
152 Perry, Avery               7 Ray-Pec East            5:37.7   13:35.10        
153 Zimmermann, Lucy           7 Campbell                5:38.0   13:35.90        
154 Kimbrough, Hannah          8 Pioneer Ridge           5:39.4   13:39.10        
155 Daggett, Elizabeth         7 Platte County           5:40.6   13:42.20   74   
156 Wilson, Madilynn           7 Clinton                 5:40.8   13:42.70   75   
157 Stephens, Gretchen         7 Campbell                5:41.5   13:44.20        
158 Lawrence, Breanna          8 Kearney                 5:43.1   13:48.10        
159 Gilbert, Kourtney          7 Raytown                 5:43.5   13:49.00   76   
160 Walker, Julia              7 Osage Trail             5:43.6   13:49.40        
161 Hess, Kiersten             7 Campbell                5:43.8   13:49.90        
162 Radcliff, Madison          7 Warrensburg             5:43.9   13:50.20        
163 Persell, Tara              7 Campbell                5:44.4   13:51.40        
164 Dobson, Ruta               7 Campbell                5:44.6   13:51.80        
165 Spence, Valeri             7 Pleasant Lea            5:44.9   13:52.40        
166 Ferguson, Madelynne        7 Summit Lakes            5:45.1   13:52.90        
167 Stitt, Victoria            7 Osage Trail             5:45.4   13:53.70        
168 Williams, Sydney           7 Ray-Pec East            5:45.8   13:54.70        
169 Shultz, Alexis             8 Bingham                 5:46.0   13:55.20        
170 Delillo, Lilliana          7 Osage Trail             5:46.7   13:56.90        
171 Alt, Tamra                 8 Osage Trail             5:47.1   13:57.70        
172 Heckman, Elisabeth         8 Oak Grove               5:47.9   13:59.80   77   
173 Smith, Lizzie              8 Campbell                5:49.2   14:02.80        
174 Ahern, Sarah               7 Campbell                5:50.5   14:06.10        
175 Osborne, Sarah             7 Campbell                5:51.2   14:07.70        
176 Peguese, Angel             7 Campbell                5:52.3   14:10.30        
177 Ulloa, Nibia               8 Raytown                 5:52.7   14:11.40   78   
178 Osborn, Sydney             8 Raytown                 5:53.5   14:13.20        
179 Clemmons, Mackenzie        7 Campbell                5:54.1   14:14.60        
180 Wilson, Larissa            8 Raytown Central         5:55.7   14:18.60   79   
181 Lucas, Ellie               8 Summit Lakes            5:56.5   14:20.40        
182 McFarland, Sarah           7 Bingham                 5:57.3   14:22.40        
183 Kidwell, Adrianna          7 Pleasant Lea            5:57.4   14:22.60        
184 Al-Haydar, Noujoud         7 Raytown Central         5:57.5   14:22.90   80   
185 Willie, Courtney           7 Warrensburg             5:57.7   14:23.30        
186 Russell, Kaylee            7 Warrensburg             5:57.8   14:23.70        
187 Arnold, Olivia             7 Pleasant Lea            5:58.7   14:25.80        
188 Ball, Jo Anne              7 Campbell                5:58.9   14:26.40        
189 Bomar, Sadie               7 Summit Lakes            5:59.2   14:26.90        
190 Garcia, Maricarmen         7 Pleasant Lea            5:59.3   14:27.30        
191 Morris, Morgan             7 Raytown South           5:59.6   14:28.10        
192 Moran, Clara               8 Raytown Central         6:00.0   14:28.90   81   
193 Jackson, Morgan            8 Pleasant Lea            6:01.2   14:31.90        
194 Williams, Emily            7 Pleasant Lea            6:01.5   14:32.60        
195 Gumenberg, Katelin         8 Kearney                 6:01.8   14:33.30        
196 Brown, Aisilyn             8 Campbell                6:02.6   14:35.30        
197 Cummings, Katie            7 Bingham                 6:05.4   14:42.00        
198 Rand, Abby                 8 Summit Lakes            6:06.3   14:44.20        
199 McLear, Alexis             8 Summit Lakes            6:06.4   14:44.40        
200 Spiwak, Lyndsey            7 Pleasant Lea            6:06.6   14:44.90        
201 Calahan, Dominique         7 Raytown Central         6:07.3   14:46.50   82   
202 Parkinson, Alexis          8 Raytown Central         6:07.6   14:47.20   83   
203 Goodrich, Emily            7 Warrensburg             6:07.9   14:48.10        
204 DeLozier, Sydney           7 Campbell                6:08.0   14:48.30        
205 Quinn, Elasah                Center                  6:08.7   14:49.90        
206 Kundiger, Kimberly         7 Summit Lakes            6:09.2   14:51.20        
207 Davis, Cambria             8 Bridger                 6:09.7   14:52.30        
208 Clay, KC                   8 Pleasant Lea            6:10.5   14:54.20        
209 Williams, Victoria         7 Grandview               6:10.7   14:54.80        
210 Roberts, Erin              8 Pleasant Lea            6:11.0   14:55.50        
211 Lopez, Juliana             7 Raytown                 6:11.1   14:55.70        
212 Cook, Gillian              7 Bridger                 6:11.3   14:56.30        
213 Russell, Alli              7 Campbell                6:13.2   15:00.70        
214 Farris, Lexie              7 Nowlin                  6:13.7   15:02.00        
215 Thorton, Traci             8 Raytown Central         6:14.6   15:04.10   84   
216 Logan, Sophia              7 Raytown Central         6:15.6   15:06.60   85   
217 Lindsey, Bailee            8 Oak Grove               6:15.8   15:07.20   86   
218 Esch, Andie                7 Bridger                 6:16.8   15:09.50        
219 Glaze, Jasmine             8 Summit Lakes            6:18.2   15:12.90        
220 Warburton, Alexa           7 Pleasant Lea            6:20.6   15:18.70        
221 Moser, Hannah              8 Campbell                6:22.8   15:23.90        
222 Turner, Jaclyn             7 Pleasant Lea            6:23.3   15:25.10        
223 Lancaster, Savannah        8 Oak Grove               6:27.2   15:34.60   87   
224 Callahan, Madison          7 Campbell                6:27.4   15:35.10        
225 Simmons, Princess          7 Raytown Central         6:29.7   15:40.70        
226 Fiorani, Katelyn           7 Pleasant Lea            6:30.2   15:41.80        
227 May, Alexa                 7 Raytown South           6:31.3   15:44.40        
228 Gibson, Emma               8 Raytown Central         6:33.3   15:49.40        
229 Alexander, Nyah            7 Raytown South           6:33.5   15:49.70        
230 Rice, Sarah                7 Pleasant Lea            6:34.4   15:52.00        
231 Rodriguez, Isabel          7 Summit Lakes            6:35.6   15:55.00        
232 Heldenbrand, Emily         7 Oak Grove               6:38.7   16:02.30   88   
233 Ebert, Madelyn             7 Bingham                 6:39.2   16:03.50        
234 Poke, Trinity              7 Raytown South           6:39.9   16:05.30        
235 Mahurin, Makayla           7 Bridger                 6:42.3   16:11.10        
236 Weblemoe, Justine          8 Kearney                 6:44.0   16:15.20        
237 Mitchell, Kennedy          8 Campbell                6:45.5   16:18.70        
238 Herring, Cassie            7 Oak Grove               6:45.7   16:19.20   89   
239 Cunningham, Alyshea        7 Pleasant Lea            6:47.1   16:22.70        
240 Stewart, Grace             7 Summit Lakes            6:47.9   16:24.70        
241 Hulme, Aylish              8 Campbell                6:48.2   16:25.30        
242 Powell, Carson             8 Clinton                 6:50.7   16:31.30   90   
243 Hogan, Amanda              7 Ray-Pec East            6:51.6   16:33.50        
244 Smith, Bailey              7 Ray-Pec East            6:55.4   16:42.80        
245 Glass, Taylor              8 Grandview               6:55.8   16:43.60        
246 Kiger, Abby                8 Campbell                6:57.6   16:48.00        
247 Napier, Madelyn            7 Kearney                 7:00.7   16:55.60        
248 Saunders, Teagan           8 Liberty                 7:08.7   17:14.80        
249 Cruse, Mady                8 Summit Lakes            7:12.7   17:24.40        
250 Manney, Mia                7 Campbell                7:19.1   17:39.80        
251 Lake, Alexandra            8 Liberty                 7:21.4   17:45.50        
252 Prosser, Michaela          7 Raytown Central         7:24.7   17:53.50        
253 Wesley, Makese             7 Raytown                 7:25.2   17:54.60        
254 Gavarrete, Joanna          8 Nowlin                  7:26.4   17:57.60        
255 Rausch, Amanda             7 Pleasant Lea            7:38.8   18:27.40        
256 Pope, Miriama              8 Pioneer Ridge           7:38.9   18:27.60        
257 Glasco, Jalyn              7 Raytown Central         7:44.7   18:41.60        
258 Loftin, Mackenzie          7 Ray-Pec East            7:46.2   18:45.20        
259 Buehre, Shannon            7 Campbell                8:02.4   19:24.40        
260 Hogan, Ashley              7 Ray-Pec East            8:27.5   20:25.00        
261 Joshi, Arvina                Center                  8:30.1   20:31.20        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Raymore-Peculiar East        29    1    2    5    7   14   16   21           
      Total Time:    53:49.00                                                     
         Average:    10:45.80                                                     
   2 Campbell                     39    4    6    8   10   11   12   13           
      Total Time:    54:41.70                                                     
         Average:    10:56.34                                                     
   3 Summit Lakes                115   17   19   25   26   28   30   31           
      Total Time:    57:25.90                                                     
         Average:    11:29.18                                                     
   4 Pleasant Lea                118    3   18   24   36   37   38   42           
      Total Time:    57:00.80                                                     
         Average:    11:24.16                                                     
   5 Warrensburg                 158   20   23   35   39   41   43   44           
      Total Time:    58:53.80                                                     
         Average:    11:46.76                                                     
   6 Clinton                     193    9   15   34   64   71   75   90           
      Total Time:  1:00:48.70                                                     
         Average:    12:09.74                                                     
   7 Pioneer Ridge               214   29   33   45   53   54   57   58           
      Total Time:  1:01:18.70                                                     
         Average:    12:15.74                                                     
   8 Osage Trail                 217   32   40   47   48   50   51   68           
      Total Time:  1:01:37.20                                                     
         Average:    12:19.44                                                     
   9 Platte County               223   22   27   52   55   67   73   74           
      Total Time:  1:02:00.70                                                     
         Average:    12:24.14                                                     
  10 Kearney                     270   46   49   56   59   60   63   66           
      Total Time:  1:04:03.50                                                     
         Average:    12:48.70                                                     
  11 Raytown                     334   61   62   69   70   72   76   78           
      Total Time:  1:06:51.70                                                     
         Average:    13:22.34                                                     
  12 Oak Grove                   403   65   77   86   87   88   89                
      Total Time:  1:14:02.90                                                     
         Average:    14:48.58                                                     
  13 Raytown Central             405   79   80   81   82   83   84   85           
      Total Time:  1:12:44.10                                                     
         Average:    14:32.82